• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które chcemy, aby od 30 czerwca 2023 roku miały wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

• Laboratoria Przyszłości

• Nasza szkoła w ramach programu otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 189 000 zł, które przeznaczone zostało na zakup następującego sprzętu:

1. Drukarki 3D wraz z akcesoriami i laptopami,

23. Ekran projekcyjny,

24. Projektor multimedialny.

• Wrzesień 2022

• Tym razem do pracy ruszyły zestawy elektroniczne Boffin. Lekcja z zestawami Boffin umożliwia uczniom tworzenie bardzo dużej liczby układów elektronicznych oraz opracowywanie własnych projektów.

Podstawą wszystkich projektów jest podkładka, na którą zamieszczamy odpowiednie części na zaczepy. Bardzo atrakcyjne jest dla uczniów to, że budują w 3 wymiarach. Praca z zestawami w prosty i zabawny sposób pomaga w nauce praw fizyki i umożliwia zrozumienie zasad działania układów elektronicznych.

• Październik 2022

• Uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie uwiecznienie na zdjęciach oraz video występu swoich kolegów i koleżanek podczas przedstawienia na Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Do wykonania zadania wykorzystali aparat fotograficzny oraz statyw zakupiony dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości.

Fotografowanie oraz kamerowanie ludzi jest wymagającym zadaniem, warto skupić się na uwiecznieniu emocji i relacji.

Uczniowie poszukiwali odpowiedniego światła, niebanalnego kadru oraz odpowiedniej chwili.

• Listopad 2022

• Grudzień 2022