• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • 19 i 25 marca odbył się w naszej szkole Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem konkursu było wyłonienie dwóch drużyn, które będą reprezentowały SP Piotrków Kujawski na etapie gminnym.

            Do turnieju przystąpili uczniowie z klas 5-7. Mieli oni za zadanie wykonać test składający się z 25 pytań, z przepisów ruchu drogowego oraz udzielania I pomocy przedmedycznej. Uczestnicy musieli również pokonać na rowerze tor przeszkód, który był zbudowany z siedmiu elementów:

            • slalom z ograniczeniem,
            • równoważnia,
            • rynna,
            • tarka,
            • pochylnia,
            • korytarz z desek,
            • zatrzymanie w miejscu

            Po zakończonych konkurencjach komisja konkursowa w składzie:

            Katarzyna Pawłowska,

            Marek Zientkiewicz

            wytypowała przedstawicieli naszej szkoły, którzy będą brali udział w kolejnych eliminacjach:

             

            I grupa (10-12 lat)

            Betlińska Zofia – 5b
            Pomianowska Lena – 5a
            Balcerzak Bartosz – 5c
            Hanczewski Jan – 5c

             

             

            II grupa (powyżej 12 lat)

            Małek Julia – 6b
            Muszyńska Maja – 6c
            Zmitrowicz Kacper – 7a

             

            Wszystkim uczestnikom konkursu DZIĘKUJEMY za udział.

            Zwycięzcom GRATULUJEMY oraz życzymy DALSZYCH SUKCESÓW :)

             

            Katarzyna Pawłowska
            Marek Zientkiewicz

          • "Dziecięce decopage"

          • Współpraca z rodzicami stanowi ważny element pracy wychowawcy. Wszak, dla dobrych efektów wychowawczych i dydaktycznych konieczna jest pozytywna aktywność całego trio-dziecka, nauczyciela i rodziców.

            W miesiącu  marcu w oddziale przedszkolnym w  grupie 0b odbyły się zajęcia otwarte – warsztaty dla rodziców i dzieci pt. „Dziecięce decopage”. Był to bardzo ważny dzień dla naszych przedszkolaków. Otóż od dłuższego czasu nie mogły się doczekać dłuższego spotkania z najbliższymi w przedszkolnej sali- miejscu w którym spędzają bardzo duszo czasu. Warsztaty plastyczne są wspaniałą okazją  do wzmacnianie więzi emocjonalnej między dzieckiem a rodzicem. W dzisiejszych czasach trudno znaleźć czas dla swoich pociech, ze względu na ogrom obowiązków. Dzieci podczas warsztatów  doskonaliły swoje umiejętności plastyczne takie jak malowanie, wycinanie, klejenie. Poznana przez uczniów technika decopage była świetną okazją do pokazania małym artystom, jak szybko można odmienić przedmioty codziennego użytku i dać im nowe życie. Efekty końcowe wspólnej pracy z rodzicami były bardzo owocne. Dzieci świetnie poradziły sobie z wykonaniem poszczególnych etapów zdobienia. Rodzice bacznie obserwowali swoje pociechy i chętnie służyli swoja pomocą. Puste szklane butelki, słoiki, metalowe puszki zamieniły się w niezwykłe dzieła sztuki. To był wspaniały dzień, pełen niezapomnianych chwil i niesamowitych wrażeń.

          • Światowy Dzień Wody

          • 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębiania szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona.  

            O tym jak ważna jest woda, uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie 25.03.2024 roku poprzez  uczestnictwo w różnych działaniach.

            Na korytarzach szkolnych królował kolor niebieski. Do ubrań przypięte zostały emblematy przedstawiające kropelkę wody.

            Dzieci  miały okazję obejrzeć film „Kropla wody dla Sudanu Południowego” ukazujący rolę wody w naszym życiu oraz uświadamiający, że dostęp do wody pitnej nie jest taki oczywisty jak może się nam wydawać. Na drugiej godzinie lekcyjnej w każdej klasie odczytano list od „kropelki” informujący o znaczeniu wody w życiu człowieka.

            Uczniowie klas 5c i 6c pod opieką pani Małgorzaty Pieszak i pani Katarzyny Pawłowskiej pojechali do oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Kujawskim, gdzie dowiedzieli się w jaki sposób oczyszcza się ścieki, co dzieje się z oczyszczonymi ściekami i czy woda pozyskiwana z oczyszczalni ścieków nadaje się do picia.

            Na koniec dnia każdy uczeń dostał butelkę wody do picia.

            Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie wody dla dzieci.

            Organizatorzy:

            Małgorzata Pieszak/Katarzyna Pawłowska/Jolanta Strzelecka

          • Brzegi Gopła, 23 marca 2024 roku

          • Impreza-Rajd im. Jana Bytnara RUDEGO został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Akcja „Godzina W 1944-2024” - w jej ramach upamiętniając rocznicę aresztowania Jana Bytnara Rudego pomaszerowaliśmy w doborowym towarzystwie na trasie Połajewo- Popowo. Dziękujemy za towarzystwo harcerzom z 3 DH Ignis im. Jana Bytnara z druhną drużynową Pauliną na czele, którzy okazali się twardymi zawodnikami w grze terenowej „Tajna misja” o tematyce powstania warszawskiego, myśliwym- Tomaszowi Mielcarkowi, Sławkowi Kurantowi, Patrykowi Gębickiemu, Bartoszowi Woźniakowi, Leszkowi Michałowskiemu i Kubie Michalakowi za edukacyjne pokazy i warsztaty(o bigosie, nagrodach nie wspominając…
            Maszerował z nami gościnnie Patryk Staśkowiak ze Stowarzyszenia Historyczno-Archeologicznego "Bractwo", a nad naszym bezpieczeństwem czuwali ratownicy Nadgoplańskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Kruszwicy.
            Tak kronikarsko, informacyjnie
            J, jeszcze się na temat naszego Rajdu odezwiemy…

          • Spotkanie klas drugich z podróżnikiem

          • 14 marca uczniowie klas drugich mieli przyjemność spotkać się z panem Radosławem Kożuszkiem. Pan Radosław jest doktorem nauk rolniczych, podróżnikiem – pasjonatem, wykładowcą w szkołach wyższych, współautorem książek o tematyce podróżniczo – przyrodniczej, autorem wielu artykułów publikowanych w prasie drukowanej, współpracownikiem Polskiego Radia, fotografem prasowym, autorem wystaw fotograficznych i absolwentem naszej szkoły. Podczas czwartkowego spotkania mieliśmy okazję udać się w podróż do dalekiej Australii. Nasz "przewodnik” niezwykle ciekawie opowiadał o mieszkańcach tego kontynentu, ich zwyczajach, życiu codziennym, architekturze. Mieliśmy możliwość poznać faunę i florę Australii, wysłuchać wiele ciekawostek, przeżyć prawdziwą podróżniczą przygodę. Uczniowie chętnie nawiązywali do usłyszanych treści, dzielili się swoją wiedzą. Na zakończenie spotkania sprawdzili się w konkursie wiedzy o Australii, za bezbłędne odpowiedzi otrzymali nagrody rzeczowe. Spotkanie to utwierdziło nas w przekonaniu, że podróże kształcą i warto czerpać z wiedzy i doświadczeń ciekawych ludzi.

          • PRYMUS POMORZA I KUJAW

          • .10 marca 2024 roku w Arenie Toruń w spotkaniu z prymusami uczestniczyli: przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i marszałek Piotr Całbecki. Zwieńczeniem uroczystości był „Koncert przyszłości”.

            Z radością informujemy, że MARCIN WIŚNIEWSKI, uczeń klasy 7d jest STYPENDYSTĄ Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw II” na rok szkolny 2023/2024.

            Jesteśmy dumni, że Marcin jest jednym ze 133 uczniów szkół podstawowych, którzy otrzymali stypendium. Opiekunem dydaktycznym ucznia jest pani Anita Jarońska.

                       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

          • Odpowiedź z Pałacu Kensington ;)

          • Doczekaliśmy się! Uczniowie klasy 3a otrzymali podziękowania od Księcia Williama i Księżnej Kate wraz z ich dziećmi za wysłane życzenia świąteczne. Rodzina Książęca życzyła również całej społeczności szkolnej,  szczęścia i  pomyślności w Nowym Roku 2024! Uczniowie czują wielką  satysfakcję oraz radość z przesłanych pozdrowień!

             

                                                                                                        Anita Borczak

          • Wirtualna podróż do Islandii

          • 13 marca 2024 roku w ramach przygotowania do obchodów Światowego Dnia Wody odbyło się w naszej szkole kolejne już spotkanie z podróżnikiem dr Radosławem Kożuszkiem, który zabrał nas w fantastyczną podróż do Islandii. W spotkaniu, które było podzielone na dwie części brali udział uczniowie klas siódmych i ósmych.

            Pan Radosław Kożuszek w niezwykle barwny sposób zapoznał uczniów z ciekawostkami o wyspie wody, lodu i ognia. Opowiadał o lodowcach, wulkanach i gejzerach, zaprezentował także stolicę Islandii-Reykjavik, co po islandzku znaczy „dymiąca zatoka”. Swoje opowieści wzbogacił przepięknymi zdjęciami. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób Islandczycy wykorzystują energię geotermalną. Temat wody był przewodnim motywem fotorelacji podróżnika i pozwolił nam wstępnie ocenić znaczenie wody w życiu człowieka.

            Liczymy na to, że jeszcze niejednokrotnie przyjdzie nam słuchać takich ciekawych opowieści.

             

            Małgorzata Pieszak

          • Brawo dla naszej Młodzieżówki

          • Sobota, 9 marca 2024 roku, piękna słoneczna pogoda, marcowo wiosennie, urokliwe brzegi naszego Gopła, okolice pałacu Trzcińskich, zagroda Wyspy Perperuna... Wymarzone warunki na aktywne spędzenie wolnego czasu. Brawo dla naszej Młodzieżówki. Sobota pełna wrażeń.

            CZOŁEM!

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • Od kilku lat obchodzimy w bibliotece szkolnej Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku, którego  celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. Dzień ten przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Staramy się uświadomić uczniom, że dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową. Ten dzień to również wyjątkowa okazja do zabawy z językiem i świadomości własnych umiejętności komunikacyjnych. Nasza aktywność skupiła się na przełamywaniu trudności związanych z wymową, wspólnymi siłami czytaliśmy "łamańce językowe”. Rozwiązywaliśmy również zagadki ortograficzne, poznawaliśmy ciekawostki związane z językiem polskim, dzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami na temat najczęściej popełnianych błędów językowych. Nasze zmagania utwierdziły nas w przekonaniu, że słusznie język polski jest uważany za jeden z najtrudniejszych języków na świecie :)

          • „Bajkowe czary mary” w klasie 2 a

          • W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest fun-tastyczny” uczniowie klasy 2a wykonali zadanie „Bajkowe czary mary”. Dzieci poznały postać czarownicy Winnie oraz i jej kota Wilbura oglądając bajkę "Winnie's house". Drugoklasiści utrwalili także słownictwo związane z domem oraz nauczyli się piosenki "Winnie's song". Wszystkim bardzo się podobała przezabawna przygoda Winnie!

            D. Karpińska

          • “Angielski jest Fun - tastyczny”

          • Za nami 5 wyzwanie - “Człowiek”!!!! W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Angielski jest Fun - tastyczny” uczniowie klasy 3a oznaczyli części ciała na wyciętym ludziku. Każdy uczeń włożył dużo pracy i powstał niepowtarzalny zbiór mini projektów związanych z człowiekiem. Brawo uczniowie!

                                                                                                                                  Anita Borczak

          • Wycieczka do Biblioteki Publicznej

          • W dniach 1 i 4 marca przedszkolaki z oddziałów zerowych z grupy 0a i 0b wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Celem wycieczki było poznanie zawodu bibliotekarza w ramach preorientacji zawodowej oraz kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci. W bibliotece przywitały nas Panie bibliotekarki w bardzo ciepły i serdeczny  sposób.  Przygotowały dla dzieci wiele ciekawych atrakcji i zabaw między innymi: quiz wiedzy o postaciach z bajek, z którym dzieci poradziły sobie fantastycznie. Nie mogło również zabraknąć głośnego czytania bajek przez Panie z biblioteki, a następnie rozmów o wysłuchanym utworze. Dzieci chętnie dzieliły się spostrzeżeniamiPrzedszkolaki miały również możliwość zwiedzenia biblioteki. Wypożyczalnia i czytelnia nie jest już sekretnym miejscem dla naszych milusińskich. Dowiedziały się jak wygląda praca bibliotekarza i jak można stać się czytelnikiem biblioteki. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci podziękowały Pani bibliotekarce za oprowadzenie po świecie książek oraz wspaniałą zabawę. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń. To był wspaniały dzień.

             

                                                                  Patrycja   Mielcarek

                                                                  Sylwia Fijałkowska

          • XII Bieg Tropem Wilczym

          • Radziejów, 3 marca 2024r.

            XII Bieg Tropem Wilczym upamiętniający żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Dziękujemy dyrektorowi Radziejowskiego Domu Kultury Pawłowi Śrubasowi za zaproszenie nas na kolejną edycję Biegu. Po Biegu zabawa w pobliskim lesie, bunkier tobruk i zabawa w zasadzkę.

          • Znaniewo, 1 marca 2024 r.

          • Dziękujemy Wójtowi Gminy Topólka za zaproszenie na uroczystości Dnia Pamięci Żołnierzy Zbrojnego Podziemia Antykomunistycznego

            Jest to dla nas rekonstruktorów Armii Krajowej szczególna uroczystość. Za broń przeciw sowietom chwyciły kadry rozwiązanej AK, a nasza Grupa od początku swego powstania w 2012 roku jest w Ten Dzień przy pomniku żołnierzy Szarego i Rysia (różnie to bywało - z jednym pistoletem i granatem za pasem... jak to w partyzantce...).

            CZEŚĆ i CHWAŁA BOHATEROM!

          • Jaźwica 17.02.2024 r.

          • Rocznica powołania Armii Krajowej to dla nas rekonstruktorów ważne święto. Postanowiliśmy uczcić je aktywnie- marszem z pełnym ekwipunkiem. Na Rajd zaprosiliśmy dzieci, młodzież, dorosłych. Pogoda dopisała, co prawda bez słoneczka i trochę dmuchało, ale nie padało - jak na luty to nie mieliśmy wygórowanych wymagań. Członkowie Grupy przygotowali dekorację i wystawkę naszego sprzętu. Na przystankach i na miejscu odbywały się krótkie pogadanki o patronce. Po drodze odwiedziliśmy piotrkowski cmentarz zapalając światełko spoczywającym na nim Obrońcom Ojczyzny. Całość filmował Piotr Derucki. DZIĘKUJEMY!

          • Uroczystość Dzień Babci i Dziadka w Publicznej Szkole Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim

          • Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Babcie i Dziadkowie obdarzani są wtedy szczególnymi dowodami miłości.

            Dnia 09.02.2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

            Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

            Uczniowie grup 0a, 0b, 0c i kilkoro z klas 3a, 3b, 3c oraz klasy 4 c przygotowali piękną uroczystość. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Atmosfera  była wspaniała, podziękowaniom nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami szkoły.

            Obecna na uroczystości Pani Dyrektor Sylwia Wilińska podziękowała małym artystom za przygotowanie uroczystości, jak również złożyła serdeczne życzenia zaproszonym gościom. Życzyła Seniorom wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha.

            Na zakończenie dziecięcych występów  Burmistrz Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim - Pan Sławomir Bogucki w ciepłych słowach podziękował dzieciom za przygotowany program, pogratulował  czcigodnym dziadkom wspaniałych wnucząt.

            Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców.

            Babcie i dziadkowie otrzymali serduszka które wykonały panie z biblioteki szkolnej.

            Wszyscy przybyli goście mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wnukami na tle ścianki balonowej.

            Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.

            Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

             

            Organizatorzy uroczystości:

            Justyna Gapska

            Aneta Płachecińska

            Ewa Starosta

          • „Spotkania ze sztuką” – II edycja

          • 19  stycznia  2024 roku odbyło się rozstrzygnięcie II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.„Spotkania ze sztuką”, którego organizatorem była Fundacja PGE. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VIII ze szkół podstawowych zlokalizowanych w polskich miejscowościach liczących poniżej
            50 000 mieszkańców.
            Zadaniem konkursowym było przedstawienie  własnej interpretacji wybranego obrazu Józefa Chełmońskiego. Do Fundacji PGE wpłynęło ponad 1000 wyjątkowych interpretacji obrazów Józefa Chełmońskiego. Sto pięćdziesiąt zwycięskich klas weźmie udział w lekcjach muzealnych w jednym z pięciu muzeów objętych mecenatem PGE – Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Kielcach bądź Lublinie.
            Naszą szkołę w konkursie tym reprezentowały uczennice: Blanka Chyl, SofiiaSydorova, Izabela Puszkiewicz, Wiktoria Krawczyńska, Oliwia Góralska.

            Po raz kolejny laureatką tego konkursu  została Blanka Chyl oraz w tej edycji dołączyła do laureatów SofiiaSydorovaw III kategorii wiekowej (klasy VII-VIII).
            Dzięki koleżankom klasa VII c i klasa VII a otrzymałydarmową wycieczkę
            do Muzeum Narodowego w Gdańsku.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!!!

    • Galeria zdjęć

        brak danych