21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Od kilku lat pamiętamy o tym wydarzeniu również w bibliotece szkolnej. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku, mające na celu podkreślenie znaczenia ochrony języków i kultury narodowej. Poprzez celebrowanie tego wydarzenia staramy się uświadomić uczniom, że wykazując dbałoś o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową. Wspomniany dzień to również wyjątkowa okazja do zabawy z językiem i uświadomienia sobie poziomu własnych kompetencji językowych. W tym roku największą popularnością cieszyły się wyzwania związane z czytaniem. Nasza aktywność skupiła się na odczytywaniu „łamańców językowych” i przełamywaniu trudności z tym związanych. Rozwiązywaliśmy również zagadki ortograficzne – dyktando na wesoło, czyli ortograficzne łamigłówki, poznawaliśmy ciekawostki związane z językiem polskim, dzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami na temat najczęściej popełnianych błędów językowych. Podejmowane wyzwania potwierdziły powszechne przekonanie, że słusznie język polski jest uważany za jeden z najtrudniejszych języków na świecie i jego opanowanie i poprawne posługiwanie się nim, sprawia trudności nie tylko cudzoziemcom.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Nowa Wieś, 21 lutego 2025 r.
Rocznica pierwszej przegranej bitwy - oddział dyktatora powstania gen. Ludwika Mierosławskiego, zaskoczony przez moskali został doszczętnie rozbity. Poległych powstańców zakopano w polu, aby czas zatarł ich ofiarę, aby zapomniano, że mieli odwagę być wolni. Pamiętamy o nich.
GLORIA VICTIS!9
Dyskoteka Walentynkowa
13 lutego 2025 roku na Hali Widowiskowo - Sportowej odbyła się Dyskoteka Walentynkowa dla klas 4-8. Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski. Uczestnicy imprezy bawili się doskonale przy muzyce, którą zapewnił DJ Gucio & Live Music. Podczas dyskoteki nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który został przygotowany przez Samorząd Uczniowski z opiekunami.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie słodkiego poczęstunku, wychowawcom za opiekę podczas dyskoteki a uczniom za wspaniałą zabawę!
Samorząd Uczniowski z opiekunami
Anitą Włodarską i Agnieszką Kubiak
19
Poczta walentynkowa
- Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
- Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.
A.A.Milne
Od 10 lutego 2025 roku do 12 lutego 2025 roku w bibliotece szkolnej działała Poczta Walentynkowa. Członkowie Samorządu Uczniowskiego i pracownicy biblioteki szkolnej przygotowali kartki i znaczki walentynkowe, które dostępne były w bibliotece.Na przestrzeni szkoły zostały również przygotowane okolicznościowe plakaty.
W czwartek 13 lutego przedstawiciele SU z opiekunem i pracownikiem biblioteki posegregowali kartki walentynkowe.
W Walentynki od samego rana nasza Szkolna Poczta Walentynkowa miała ręce pełne roboty roznosząc “walentynki” uczniom naszej szkoły. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach szkolnych walentynek.
Bądźcie dla siebie dobrzy i kochajcie się nie tylko od święta ❣️
Samorząd Uczniowski, Biblioteka szkolna
213
Wyniki konkursu na kartkę bożonarodzeniową w programie Paint
W grudniu Publiczna Szkoła Podstawowa w Dębołęce organizowała Gminny Konkurs Informatyczny, na kartkę
bożonarodzeniową w programie Paint – Święty Mikołaj. Konkurs adresowany był do uczniów z klas IV-VI.
Prace uczniów naszej szkoły zostały nagrodzone:
- II miejsce zajął Maciej Kłosiński, uczeń klasy 4a – opiekun p. Marek Zientkiewicz,
- III miejsce zajął Konrad Wudarski, uczeń klasy 4b – opiekun p. Katarzyna Pawłowska.
GRATULUJEMY UCZNIOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!Katarzyna Pawłowska
Wystawa prac Antosi Bruździńskiej
Uczennica klasy 8d – Antosia Bruździńska to osoba wyróżniająca się niezwykłymi zdolnościami. Przez miesiąc w Ośrodku Kultury przy ulicy Targowej były eksponowane jej oryginalne, wyróżniające się ciekawym stylem prace plastyczne. Wystawę odwiedziło wiele osób. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej uczennicy. Sądzimy, że to dopiero początek wielkiej przygody z malowaniem...
Wychowawczyni kl. 8d
Krystyna Waligórska
Fotorelacja z turniejów "Ferie na sportowo"
- 34
Z wizytą w Domu Seniora
Dnia 17 stycznia bieżącego roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Dom Seniora „Pod Topolami”. Życzenia, pięknie recytowane wiersze i kolędy sprawiły, że zapanował w ośrodku radosny nastrój. Kilkoro uczniów zaprezentowało utwory grane na różnych instrumentach.
Oprócz tematyki świątecznej nie zabrakło piosenek i wierszy poświęconych dziadkom i babciom z okazji ich święta. Uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby godnie zaprezentować naszą szkołę. Na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie przy akompaniamencie muzyki granej przez Pana Piotra Deruckiego. Seniorzy bardzo chętnie włączyli się do śpiewania. Widać było jak wiele radości sprawiła im nasza wizyta. Po występach dzieci wręczyły mieszkańcom ośrodka własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe.
Mieszkańcy i pracownicy ośrodka byli zachwyceni występem i nagrodzili artystów dużymi brawami. Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występ i nauczycielom za przygotowanie oraz poczęstowała słodkim upominkiem. Dzieci wróciły bardzo wzruszone, zamyślone, ale szczęśliwe, że mogły choć przez chwilę zobaczyć na twarzach podopiecznych uśmiech.
Organizatorzy:
E.Starosta, W. Wyborska, P. Derucki
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie