• Znaniewo, 26 lutego 2023 r.

          • Zbliża się 1 marca, Dzień Pamięci Żołnierzy Zbrojnego Podziemia Antykomunistycznego. Aby ich uczcić spotkaliśmy się przy pomniku poległych w ubeckiej obławie partyzantów. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy, hymn Armii Krajowej i warta honorowa... tylko tyle mogliśmy ofiarować bohaterom. I pamięć… Uczniowie naszej szkoły wykazując się postawą patriotyczną uczestniczyli w uroczystościach.

          • Konkurs wokalny „Bitwa na głosy”

          • 23 lutego 2023r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Łokietka w Radziejowie odbył się międzyszkolny konkurs wokalny „Bitwa na głosy”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:

            I kategoria klasy IV – VI ,

            II kategoria klasy VII – VIII.

            Zadaniem młodych artystów było wykonanie jednej piosenki o tematyce miłosnej. Naszą szkołę reprezentowały dwie osoby: Hanna Wiechecka – klasa Vc oraz Szymon Błaszczyk – klasa Vc. Uczniowie zaprezentowali piosenki „Tyle słońca w całym mieście” z repertuaru legendarnej Anny Jantar oraz „Prawda o nas” Sylwii Grzeszczak. Piękne wykonanie utworów doceniła publiczność, nagradzając artystów głośnymi brawami. Czteroosobowe jury miało bardzo trudne zadanie, oceniając artystów, gdyż wszyscy uczestnicy wykonywali piosenki na bardzo wysokim poziomie. Spośród 20 uczestników najlepszy okazał się Szymon Błaszczyk, któremu przyznano I miejsce. Hani i Szymonowi dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy Szymonowi pierwszego miejsca.

          • Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim

          • 21 lutego 2023 roku z okazji Dnia Babci i Dziadka  reprezentanci naszej szkoły odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim.

            Uczniowie przygotowali krótką część artystyczną, w której nie zabrakło wesołych wierszy i piosenek, do których akompaniował nauczyciel muzyki pan Piotr Derucki. Dzieci przedstawiły także krótką inscenizację a uczennice z klasy VIII zaprezentowały nowoczesny układ taneczny. Młodzi artyści pokazali również swoje zdolności muzyczne, grając na klarnecie, saksofonie, keyboardzie oraz gitarze.

            Występ uczniów wywołał wielkie wzruszenie i radość. Pensjonariusze reagowali entuzjastycznie, nagradzali uczniów gromkimi brawami.

            Po przedstawieniu młodzi artyści rozdali własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami oraz słodkie upominki i zaśpiewali tradycyjne „Sto lat”. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego stołu gdzie przygotowany był słodki poczęstunek.

            Pani dyrektor DPS Halina Wiśniewska podziękowała uczniom i nauczycielom za część artystyczną, pięknie wykonane laurki, słodkie upominki oraz smaczne wypieki sporządzone przez rodziców.

            Wszyscy uczestnicy, zarówno dzieci jak i pensjonariusze, byli usatysfakcjonowani tą wizytą. Młodzież  wraz z opiekunami zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin.


            Organizatorzy M. Pieszak/K. Pawłowska/J. Strzelecka

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w tym roku świętowany był 7 lutego. W tym czasie nasi uczniowie mieli ferie zimowe. Z tego powodu w bibliotece rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w sieci w pierwszym tygodniu po zimowym odpoczynku.

            Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony  od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. DBI to cykliczne wydarzenie obchodzone  w drugim tygodniu lutego. Jego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienia rodziców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online oraz promowanie pozytywnego wykorzystania Internetu. Tegoroczne hasło obchodów brzmiało ,,Działajmy razem”.

            Uczniowie przebywający w bibliotece w czasie przerw lub na zajęciach bibliotecznych, mieli do dyspozycji materiały edukacyjne ze wskazówkami jakich działań się wystrzegać, przed czym się bronić w sieci. Staraliśmy się zwrócić uwagę na fakt, że mamy nie tylko prawa w sieci, istnieją też obowiązki cyfrowego użytkownika. Naszym zadaniem i celem było  uświadomienie uczniom, że  z Internetu należy korzystać w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Staraliśmy się określić  jakie treści można publikować, dlaczego nie udostępniać zdjęć, adresów, numerów telefonu. Generalnie chcielibyśmy, aby nasi uczniowie, użytkownicy Internetu kierowali się zasadami Asów Internetu promowanymi przez Fundację Szkoła z Klasą.

            Zasady Asów Internetu:

            • Udostępniaj z głową
            • Nie daj się nabrać
            • Chroń swoje sekrety
            • Życzliwość jest fajna, reaguj, gdy ktoś jest krzywdzony w sieci
            • Rozmawiaj o wątpliwościach

             

            Zasady Asów Internetu zaczerpnięto z Podręcznika  Asów Internetu dla nauczycieli  oraz dodatkowych materiałów dla uczniów  i rodziców.

          • INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS 8

          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2023

            INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH 

             

            Aktualne informacje na temat EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2022/2023 można uzyskać odwiedzając strony internetowe:

             

            1. Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

            https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/

             

            2. Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku:

            https://www.oke.gda.pl/index.php?page=egzamin-osmoklasisty

            Zachęcamy do zapoznania się z wyżej wymienionymi stronami.

             

            Jednocześnie proponujemy do przeczytania Poradnik dla rodziców / źródło:operon.pl/

            EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – informator dla RODZICÓW

            https://operon.pl/content/download/34090/267864/version/1/file/Operon+prezentacja+dla+rodzicow+2023.pdf

             

            INFORMACJE OGÓLNE

             

            EGZAMIN ÓSMOKLASISTY obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego (z języka polskiegomatematykijęzyka obcego nowożytnego) w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII a jego wyniki będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich. O zakwalifikowaniu kandydata do wybranej szkoły zadecydują przeliczone na punkty wyniki z egzaminu ósmoklasisty oraz punkty za oceny na świadectwie szkolnym i za inne osiągnięcia ucznia.

             

            EGZAMIN ÓSMOKLASISTY w roku 2023 jest przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 lipca 2022 r., zwanych dalej „wymaganiami egzaminacyjnymi” oraz sprawdza, w jakim stopniu zdający spełnia te wymagania.

             

            Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

             

            Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

             

            Zgodnie z komunikatem o harmonogramie egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany: 

            a) w terminie głównym: w maju

            b) w terminie dodatkowym: w czerwcu

             

            Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:

            - z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym, ALBO

            - przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).

            Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje również uczeń, któremu dyrektor OKE lub dyrektor CKE unieważnił egzamin z danego przedmiotu lub przedmiotów.

             

            HARMONOGRAM PRZEPROWADZANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY –

            W TERMINIE GŁÓWNYM  I W TERMINIE DODATKOWYM

             

            TERMIN GŁÓWNY

            1. język polski – 23 maja 2023 r. (wtorek) – godz. 9:00
            2. matematyka – 24 maja 2023 r. (środa) – godz. 9:00
            3. język obcy nowożytny – 25 maja 2023 r. (czwartek) – godz. 9:00

             

            TERMIN DODATKOWY

            1. język polski – 12 czerwca 2023 r. (poniedziałek) – godz. 9:00
            2. matematyka – 13 czerwca 2023 r. (wtorek) – godz. 9:00
            3. język obcy nowożytny – 14 czerwca 2023 r. (środa) – godz. 9:00

             

            CZAS TRWANIA EGZAMINU

             

            – w przypadku arkusza z języka polskiego – 120 minut (lub nie więcej niż 180 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony)

             

            – w przypadku arkusza z matematyki – 100 minut (lub nie więcej niż 150 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony)

             

            –  w przypadku arkusza z języka obcego nowożytnego – 90 minut (lub nie więcej niż 135 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony)

             

            Do czasu trwania egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi (5 minut)

             

            ZASADY PRZEPROWADZANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

             

            1. Uczniowie do sali egzaminacyjnej mogą wnieść wyłącznie przybory wymienione w komunikacie o przyborach, tj.

            a) w przypadku egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu – długopis (lub pióro) z czarnym tuszem/atramentem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych); 

             b) dodatkowo w przypadku egzaminu z matematyki – linijkę.

             

            2. Zdający mogą również wnieść do sali egzaminacyjnej małą butelkę wody. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.

             

            3. Zdających obowiązuje zakaz wnoszenia do sali urządzeń telekomunikacyjnych i korzystania z nich.

             

            4. Zdający powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną) i okazać go w razie potrzeby. W przypadku braku odpowiedniego dokumentu tożsamość ucznia może być potwierdzona przez jego wychowawcę lub innego nauczyciela danej szkoły.

             

            5. O wyznaczonej godzinie uczniowie wchodzą do sali egzaminacyjnej pojedynczo; przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego losuje w ich obecności numery stolików, przy których będą pracować.

             

            6. Każdy zdający zajmuje miejsce przy stoliku, którego numer został dla niego wylosowany, a członek zespołu nadzorującego odnotowuje wylosowany numer w wykazie zdających w danej sali egzaminacyjnej.

             

            7. Przewodniczący zespołu nadzorującego odbiera materiały egzaminacyjne od przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego i wraz z przedstawicielem zdających przenosi je do sali egzaminacyjnej.

             

            8. W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu uczniowie nie powinni opuszczać sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach przewodniczący zespołu nadzorującego może zezwolić uczniowi na opuszczenie sali egzaminacyjnej po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się ucznia z innymi osobami, z wyjątkiem osób udzielających pomocy medycznej.

             

            9. W przypadku konieczności wyjścia z sali zdający sygnalizuje taką potrzebę przez podniesienie ręki. Po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego na wyjście zdający pozostawia zamknięty arkusz egzaminacyjny na swoim stoliku, a czas jego nieobecności jest odnotowywany w protokole przebiegu egzaminu w danej sali.

             

            10. Członkowie zespołu nadzorującego mogą udzielać odpowiedzi na pytania zdających związane wyłącznie z kodowaniem arkusza oraz instrukcją dla zdającego. W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty uczniom nie udziela się żadnych wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje.

             

            11. Uczeń, który jest chory, może korzystać w czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z zaleconego przez lekarza sprzętu medycznego i leków koniecznych ze względu na chorobę, pod warunkiem że taka konieczność została zgłoszona przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu.

             

            PRZEPROWADZANIE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z DANEGO PRZEDMIOTU

             

            1. Po rozdaniu arkuszy przewodniczący zespołu nadzorującego informuje zdających:

            a) o obowiązku zapoznania się przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań z instrukcją zamieszczoną na 1. oraz 2. stronie arkusza egzaminacyjnego, a następnie poleca zdającym:

            b) sprawdzenie kompletności arkusza egzaminacyjnego, tj. czy arkusz egzaminacyjny zawiera (a) zeszyt zadań egzaminacyjnych oraz (b) kartę odpowiedzi ;

            c) sprawdzenie, czy zeszyt zadań egzaminacyjnych zawiera wszystkie kolejno ponumerowane strony;

            d) sprawdzenie poprawności numeru PESEL oraz zgodności kodu arkusza z kodem na naklejkach przygotowanych przez OKE.

             

            2. Uczeń zgłasza przewodniczącemu zespołu nadzorującego braki w arkuszu egzaminacyjnym i otrzymuje nowy arkusz egzaminacyjny z arkuszy rezerwowych. Wymianę arkusza egzaminacyjnego uczeń potwierdza podpisem w protokole.

             

            3. Przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu, w wyznaczonych miejscach arkusza egzaminacyjnego (na stronie tytułowej zeszytu zadań egzaminacyjnych oraz na karcie odpowiedzi), uczeń zamieszcza kod ucznia i numer PESEL, oraz naklejki przygotowane przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uczeń nie podpisuje arkusza egzaminacyjnego. W przypadku wystąpienia błędu w numerze PESEL lub niezgodności w kodzie arkusza na naklejce i na stronie tytułowej arkusza zdający zwraca zespołowi nadzorującemu wadliwe naklejki.

             

            4. W przypadku uczniów korzystających z arkuszy w dostosowanych oraz uczniów z niepełnosprawnościami i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, czynności związane z kodowaniem wykonują członkowie zespołu nadzorującego.

             

            5. Po czynnościach organizacyjnych, w tym po sprawdzeniu poprawności kodowania, przewodniczący zespołu nadzorującego zapisuje na tablicy (planszy), w miejscu widocznym dla wszystkich zdających, faktyczny czas rozpoczęcia i zakończenia pracy z danym arkuszem egzaminacyjnym.

             

            6. Po rozdaniu zdającym arkuszy egzaminacyjnych uczniowie spóźnieni nie zostają wpuszczeni do sali egzaminacyjnej.

             

            7. Jeśli uczeń ukończył pracę przed wyznaczonym czasem, zgłasza to zespołowi nadzorującemu przez podniesienie ręki, zamyka arkusz i odkłada go na brzeg stolika. Przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego w obecności ucznia sprawdza kompletność materiałów. Dodatkowo, jeżeli zdający zgłasza zakończenie pracy wcześniej niż na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem – przed odebraniem jego arkusza egzaminacyjnego członek zespołu nadzorującego sprawdza, czy uczeń zaznaczył odpowiedzi na karcie odpowiedzi. W przypadku braku zaznaczeń poleca zdającemu wykonanie tej czynności (nie dotyczy uczniów korzystających z arkuszy w formie dostosowanej do niepełnosprawności oraz uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu.

             

            8. Po otrzymaniu pozwolenia na opuszczenie sali uczeń wychodzi, nie zakłócając pracy pozostałym piszącym.

             

            9. Na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym przewodniczący zespołu nadzorującego przypomina zdającym o konieczności zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi. Obowiązek ten nie dotyczy uczniów korzystających z arkuszy w formie dostosowanej do niepełnosprawności oraz uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu.

             

            PO EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY

             

            1. W dniu  3 lipca 2023 r. od godz. 10.00 uczniowie będą mieli możliwość sprawdzenia wyników, jakie uzyskali na egzaminie (sumarycznych oraz za rozwiązanie każdego zadania w arkuszu egzaminacyjnym), w systemie ZIU (www.wyniki.edu.pl) – po uzyskaniu loginu oraz hasła od dyrektora szkoły.

             

            2. Zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu uczniowie otrzymają 6 lipca 2023 r. w godzinach ustalonych przez dyrektora szkoły

             

            3. Uczeń lub jego rodzice mają prawo wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej, w miejscu i czasie wskazanym przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, w terminie 6 miesięcy od dnia wydania przez okręgową komisję egzaminacyjną zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty (od 3 lipca 2023 r. do 3 stycznia 2024 r.)

             

            4. Wniosek o wgląd do pracy egzaminacyjnej składa się do dyrektora właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej. Wniosek może być złożony osobiście albo przesłany do OKE drogą elektroniczną, faksem lub pocztą tradycyjną.

             

            5. Wnioski o wgląd są przyjmowane i rozpatrywane od dnia udostępnienia w ZIU (SIOEO) informacji o wynikach egzaminu ósmoklasisty, tj. od 3 lipca 2023 r., zgodnie z kolejnością wpływu.

             

            6. Na stronie internetowej CKE (www.cke.gov.pl, w zakładce poświęconej egzaminowi ósmoklasisty) dostępne są:

            a) informatory o egzaminie ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019 oraz aneksy do tych informatorów obowiązujące w roku szkolnym 2022/2023;

            b) przykładowe arkusze egzaminacyjne;

            c) arkusze egzaminu próbnego;

            d) zestawy powtórzeniowe zadań egzaminacyjnych;

            e) arkusze wykorzystane do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w latach 2019– 2022.

             

            UWAGA! Sposób organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2023 r. opisany w niniejszym dokumencie może zostać zmodyfikowany, jeżeli będzie to konieczne ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego w związku z COVID-19.

             

          • Walentynki

          • 14.02.2023 roku z okazji walentynek w naszej szkole została uruchomiona tzw. poczta walentynkowa, którą roznosili uczniowie klasy 6b. Oprócz kartek adresaci zostali także obdarowani muzycznymi upominkami,  wykonanymi na saksofonie przez Mateusza z klasy 6b.

            Tego dnia panował także specjalny dress-code - wszyscy założyli ubrania w kolorze czerwonym i jego odcieniach.

          • WALENTYNKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

          •           

            - MINI KONKURS WALENTYNKOWY, SŁODKIE NAGRODY

            - REDAGOWANIE WALENTYNKOWYCH ŻYCZEŃ

            - KARTKA WALENTYNKOWA

            - MOŻLIWOŚĆ PODAROWANIA OTRZYMANEJ KARTKI WYBRANEJ OSOBIE

            - CYTATY, AFORYZMY O MIŁOŚCI

            - PORADNIK ZE WZORAMI ŻYCZEŃ, WYBRANE POZYCJE Z LITERATURY - WYSTAWKA


            TO WSZYSTKO BYŁO W PROGRAMIE! ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA PAMIĄTKOWYCH ZDJĘĆ :)

          • Nocowanie w szkole

          • Nocowanie w szkole

            Noc z 20.01 na 21.01.2023 r. uczniowie klasy 4a, 5b i 7b spędzili w murach naszej szkoły. Uczestniczyli
            w licznych grach integracyjnych. Zabawa w podchody „Jak dobrze znasz swoją szkołę?”, matematyczno-językowy „Escape Room”, gry: „Familiada” i „Muzyczne krzesła” dostarczyły wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

            D. Karpińska, D. Masłowska, W. Seremet

          • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Picture Reading”

          • W listopadzie 2022 r. chętni uczniowie kl. 4-8 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Picture Reading” organizowanym przez nauczycieli języka angielskiego Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Katowicach. Zadaniem uczestników było napisać opowiadanie o dowolnej tematyce, w którym należało co najmniej 10 wyrazów zastąpić obrazkami. W konkursie wzięło udział ponad 350 uczniów z całej Polski. Uczniowie naszej szkoły wykazali się świetną znajomością języka angielskiego, talentem pisarskim oraz kreatywnością.
            W kategorii „opowieści różne” uczennica klasy 5a Julia Wojtczyk z opowiadaniem „An eventful day” zajęła 2 miejsce. Gratulacje!

            Dorota Karpińska

    • Galeria zdjęć

        brak danych