• K O M U N I K A T

          •        Kujawsko – Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii uprzejmie informuje, że w okresie od 5 do 18 września 2024 roku na obszarze wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego (powiat brodnicki, rypiński, lipnowski, włocławski, golubsko-dobrzyński, aleksandrowski, radziejowski; pow. wąbrzeski: gm. Książki, gm. Dębowa Łąka, gm. Ryńsk; pow. toruński gm. Obrowo, gm. Lubicz, gm. Czernikowo) przeprowadzona będzie akcja doustnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie, polegająca na zrzutach z samolotów przynęt w postaci brązowo-zielonych  batoników  w  kształcie  kwadratowym lub kulistym,  sporządzonych z masy mięsno-rybnej o wielkości ok. 4,5 cm, zawierających zatopione w środku plastikowe pojemniczki (saszetki) ze szczepionką. Przynęty ze szczepionką będą wykładane na terenach niezabudowanych (lasy, pola, łąki, nieużytki) będących miejscami bytowania i żerowania lisów.

                        W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia akcji prosi się ludność o dostosowanie się i przestrzeganie poniższych zaleceń i wskazówek:

            • nie należy podnosić, dotykać i niszczyć napotkanych przynęt (przynęty dotykane przez ludzi nie są podejmowane przez lisy),
            • nie należy wypuszczać swobodnie psów i kotów, a szczególnie nie należy wprowadzać tych zwierząt do lasów i na pola oraz nie organizować polowań z psami przez okres 3 tygodni od daty zrzucenia przynęt,
            • nie organizować wieloosobowych wycieczek do lasu, szczególnie dzieci i młodzieży w trakcie prowadzenia zrzutów oraz przez okres 3 tygodni od daty zakończenia zrzutów przynęt,
            • zgłaszać służbom epidemiologicznym lub medycznym („Sanepid”, Szpital Zakaźny lub najbliższa Przychodnia) wszystkie ewentualne przypadki kontaktu ludzi ze szczepionką, a w przypadkach kontaktu bezpośredniego na otwarte rany, oczy, jamę ustną lub nos należy natychmiast przemyć miejsca eksponowane wodą z mydłem,
            • zgłaszać służbom weterynaryjnym wszystkie ewentualne przypadki kontaktu zwierząt domowych i gospodarskich z przynętami,
            • prosi się o szczególne pouczenie o powyższych zasadach dzieci.

                      Kujawsko-Pomorski 

                                                                                                Wojewódzki Lekarz Weterynarii

                                                                                                         Wojciech Młynarek

          • Piotrków Kujawski, 1 września 2024 r.

          • Tragiczna rocznica wybuchu II wojny światowej zgromadziła na parafialnym cmentarzu naszą społeczność. Grupa wzięła udział w mszy świętej za poległych obrońców Ojczyzny, złożyła z Panem Burmistrzem i Proboszczem kwiaty i znicze na mogile poległych ofiar bombardowania naszej stacji kolejowej. Dziękujemy, że byliście z nami.

            CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

          • 02.09.2024r.

            8:00 MSZA ŚWIĘTA

            9:00 - HALA WIDOWISKOWO SPORTOWA KLASY 1 I 4.

            9:00 - SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI W SALACH LEKCYJNYCH:

            2A - 2.15, 2B - 2.12, 2C - 2.14, 3A - 2.16, 3B - 2.18, 3C - 2.17,

            5A - 2.19, 5B - 0.24, 5C - 2.08, 6A - 1.03, 6B - 1.07, 6C - 2.10,

            7A - 1.10, 7B - 1.09, 7C - 1.17, 8A - 1.18, 8B - 1.05, 8C - 1.12, 8D - 1.11.

          • „ZAGINIONA BITWA” W TUCHOLI

          • Pod takim tajemniczym hasłem 24.08.2024 r. odbyło się piękne wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Eksploracyjne" Ostroga ". Pasjonaci i poszukiwacze historii szukali śladów zapomnianej bitwy z 1410 roku.

            Dziękujemy organizatorom za zaproszenie 🙂  Impreza stała na wysokim poziomie, super klimat, pyszne jedzonko a przede wszystkim mega pozytywni ludzie 🙂  Mieliśmy przyjemność wystawić naszą ekspozycję, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Krótka prelekcja Magdy (Polki w mundurach) oraz quiz dla młodzieży przygotowany przez Ola Kaszubska uprzyjemniły czas odpoczynku.

          • Ognisko w Popowie

          • "…niech żywi nie tracą nadziei

            I przed narodem niosą oświaty kaganiec;

            A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,

            Jak kamienie, przez Boga rzucane na szaniec…"
             

            Popowo, 23 sierpnia 2024r., ognisko Grupy, którym upamiętniliśmy bliskie nam zdarzenia...

            Noc z 20 na 21 sierpnia 1943 roku. Sieczychy koło Wyszkowa. Trwa jedna z większych operacji bojowych Kedywu Armii Krajowej pod kryptonimem „Taśma”. Uczestniczy w niej jako obserwator Tadeusz Leon Józef Zawadzki, Zośka… Atak na strażnicę Grenzschutzpolizei, Zośka podrywa partyzantów do szturmu… otrzymuje śmiertelny postrzał w serce…(z pamiętnika „Orszy”…).

            W kilka dni po śmierci Tadeusza Zawadzkiego powstał batalion AK „Zośka”. Przez pewien czas w jego składzie osobowym podawano jednostkę specjalną „Agat” („Pegaz” – „Parasol”)…

            Zastępowi przygotowali grę terenową, quiz, pokaz ASG.

          • Pożegnania nadszedł czas…

          • Rok szkolny 2023/2024 zakończyły dwie uroczystości o podniosłym charakterze. 20 czerwca pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. W trakcie czwartkowego spotkania z udziałem Dyrekcji, Nauczycieli i Rodziców Pan Burmistrz - Krystian Betliński wręczył  Stypendia  Burmistrza i Rady Miejskiej  w Piotrkowie Kujawskim. Uczniami, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen i zostali uhonorowani stypendiami są: Maria Łukasiewicz z klasy 8B, Miron Woźniak z klasy 8A i Julia Żabicka z klasy 8B. Ponadto absolwentom wyróżniającym się w nauce wręczono Dyplomy Wzorowego i Bardzo Dobrego Ucznia, nagrody książkowe, zaś ich rodzicom - Listy Gratulacyjne. Spotkanie zakończyła uroczysta akademia.

                      21 czerwca w podobny sposób pożegnano uczniów klas 4-7. Podczas akademii prymusom również wręczono dyplomy, nagrody książkowe, a ich rodzicom – Listy Gratulacyjne. Wyrażono też podziękowanie za trud i zaangażowanie w wieloletnim pełnieniu swoich obowiązków pracownikom szkoły przechodzącym na emeryturę, są nimi Pani Teresa Adamczewska, Pani Ewa Rakowska i Pani Maria Betlińska. Uczniowie pożegnali szkołę uroczystym występem i ostatni raz w tym roku szkolnym spotkali się z Wychowawcami…

                                                                                                                                   Krystyna Waligórska

          • Popowo, 21/22.06.24r. - akcja Noc w Lesie

          • Dziękuję młodzieży należącej do Grupy i z nami zaprzyjaźnionej za udział w spotkaniu. W programie quiz wiedzy o powstaniu warszawskim, podstawy i bhp strzelania ASG. Trudu jej zorganizowania podjął się mój zastępca, dh Marcin „Tynkarz”. Pan burmistrz, (prywatnie członek Grupy wspierający mnie w działaniach opiekuńczo-wychowawczych…) zapewnił transport. Szczególne podziękowania kieruję do Koła Łowieckiego "Cyranka", Kuby Michalakowi i Leszkowi Michałowskiemu za współudział w programie zlotu - obserwacja brzegów jeziora w termowizji, zabawy sportowe a nade wszystko pyszny myśliwski stół. Pogoda przeszkadzała nam jak mogła, dh Mariuszowi rozwaliła obserwację nieba teleskopem - ten punkt zrealizujemy następnym razem. Darek z Magdą służyli wsparciem w kwaterunku. Wszystko, aby nasi milusińscy odchodząc na zasłużone wakacje mieli najkrótszą noc Kupały pełną wrażeń. Do zobaczenia 1 sierpnia, gdy zawyją syreny!

          • Zakończenie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest Fun-tastyczny”

          • Z radością informujemy, że zakończyliśmy realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest Fun-tastyczny” i otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające naszą aktywność w innowacji. Projekt był realizowany
            od września 2023 r. do czerwca 2024 r. w klasie 2a i 3a.  Głównym jego celem było pokazanie uczniom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zapoznanie dzieci i nauczycieli z ideą dwujęzycznego nauczania.

            Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie mieli szansę rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności wykonując fun-tastyczne zadania.

            Uczestnictwo w projekcie było wspaniałą zabawą i pozwoliło na naukę językaw atrakcyjnej formie.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom projektu i z niecierpliwością czekamy na jego kolejną edycję!

             

            D. Karpińska

            A. Borczak

          • WYSTAWY, WYSTAWY…

          • 18 czerwca 2024 roku klasa 5c wybrała się do Gminnego Ośrodka Kultury, by obejrzeć dwiewystawy.

            Po pierwszej, zatytułowanej:„Pola Negri. Była Polką, zawsze Polką i wszędzie Polką”,oprowadzała uczniów pani Monika Kardacz. Na planszach przedstawiono najważniejsze fakty z  życia Apolonii Chałupiec, późniejszejPoli Negri. Dziewczynka z Lipna, która miała odwagę biec za marzeniami, stała się wielką gwiazdą kina niemego. Podbiła amerykańską fabrykę snów jako pierwsza Polka. 

            Natomiast o pani Alinie Miętkiewicz opowiadała piątoklasistom pani Irena Sobczak. Pokazywała ona uczniom pamiątki związane z życiem i działalnością wieloletniej dyrektor piotrkowskiej biblioteki. Wśród eksponatów znalazły się artykuły, zdjęcia, osobiste notatki, rysunki i obrazy.Wystawę zorganizowano, by uczcić pamięć pani Aliny.

            Dziękujemy bardzo za chwile spotkania z tak niezwykłymi kobietami. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Gminnego Ośrodka Kultury i obejrzenia tych wystaw.

          • Powiatowy Konkurs Literacki

          • W sobotę 15 czerwca w siedzibie Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie, podczas Dni Powiatu Radziejowskiego, odbyło się rozstrzygnięcie VI edycji Powiatowego Konkursu Literackiego Tradycja w moim domu i uroczyste wręczenie nagród. Uczeń naszej szkoły Miron Woźniak z klasy 8a zajął pierwsze miejsce w tymże konkursie w kategorii szkół podstawowych powiatu (opiekun Krystyna Waligórska), zaś uczennica klasy 7a Julia Kottus otrzymała wyróżnienie (opiekun Edyta Woźniak).

            Pani Prezes Towarzystwa Miłośników Kujaw Halina Paczkowska podziękowała przedstawicielom naszej szkoły za wieloletnią współpracę, uczniowie i ich opiekunowie otrzymali gratulacje oraz nagrody rzeczowe i dyplomy.

            Przedstawiciele Starostwa Powiatowego i czasopisma Powiatowe A B C zwrócili się z prośbą o  możliwość wydrukowania i udostępnienia szerszemu gronu zwycięskiej pracy Mirona Woźniaka.

                                                                                                                                        Krystyna Waligórska

          • Dzień Matki

          • Dzień Matki to jedno z najważniejszych świąt w roku, które celebrowane jest na całym świecie. To wyjątkowa okazja, aby podziękować mamom za ich ciężką pracę i bezwarunkową miłość. W naszej szkole również zadbaliśmy o odpowiednie świętowanie tego dnia.

                   14 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście – Mamusie, które eleganckie i dumne z radością czekały na ten dzień. Odświętnie ubrane dzieci wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Mamusiom poprzez występy artystyczne. Uczniowie klas trzecich pod kierunkiem pań: Małgorzaty Graczyk, Anety Siudzińskiej i Rajsy Matacz przygotowali program słowno-muzyczny, w którym mogli wyrazić uczucia, jakimi darzą swoje Mamy, przeprosić za wszelkie wybryki i przewinienia, a przede wszystkim przekazać swoje najgorętsze życzenia z okazji ich święta. Dopełnieniem występów były pokazy taneczne wykonane przez uczniów.

                     Publiczność była zachwycona popisami dzieci, na twarzach zebranych gości  malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech.

          • Baner Jubileuszowy Banku Spółdzielczego

          • Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim ogłosił konkurs plastyczny na projekt baneru jubileuszowego z okazji 150 urodzin.

            Miło nam poinformować, że uczennica Julia Kłos z klasy VIb została laureatką tego konkursu i jej praca zawiśnie w formie 5 metrowego baneru na fasadzie budynku banku. Wyróżnienie w konkursie otrzymał również Mikołaj Kłosiński uczeń klasy Va.

            GRATULUJEMY!

            Opiekun plastyczny: Anita Włodarska

          • Wycieczka Szczecin – Kopenhaga – Świnoujście – Międzyzdroje

          • W dniach 20-22.05 2024 r. 38 uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Wioletty Seremet, Teresy Adamczewskiej, Dominiki Masłowskiej i Doroty Karpińskiej uczestniczyło w niezapomnianej wycieczce do Szczecina, Kopenhagi, Świnoujścia i Międzyzdrojów. 

            Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Szczecina. Pomimo ulewy udało nam się dostrzec jego uroki. Zobaczyliśmy m.in. Bramę Królewską, Bramę Portową, Filharmonię Pomorską, Basztę Siedmiu Płaszczy oraz Zamek Książąt Zachodniopomorskich z przepięknym dziedzińcem. Zwiedziliśmy także wizytówkę Szczecina – Wały Chrobrego. Późnym popołudniem wyruszyliśmy do Świnoujścia, by stamtąd wypłynąć promem Skania w kierunku Szwecji. Wejście na pokład olbrzymiego statku i możliwość spędzenia nocy na morzu było dla wielu z nas niesamowitym przeżyciem.  

            We wtorek rano przypłynęliśmy do szwedzkiego miasteczka Ystad. Stamtąd udaliśmy się do Malmö, gdzie zobaczyliśmy jego piękną starówkę oraz najwyższy budynek w Skandynawii Turning Torso.

            Następnie przejechaliśmy mostem Oresund (o długości prawie 8 km) do Kopenhagi. Zwiedziliśmy tam największe w północnej Europie Oceanarium Błękitna Planeta oraz spacerowaliśmy po zabytkowej części stolicy Danii. Wizyta w Kopenhadze nie mogła się odbyć bez zobaczenia Małej Syrenki – symbolu miasta i zakupu pamiątek. 

            Ostatni dzień naszej wyprawy spędziliśmy w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie. Widzieliśmy m.in. najwyższą latarnię na polskim wybrzeżu, Promenadę Gwiazd i molo. Weszliśmy na ponad 30-metrową wieżę widokową i byliśmy w Skansenie Słowian i Wikingów.

            Wróciliśmy pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach. Wycieczka
            na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci! 

          • Laboratoria Przyszłości – Drukarka 3D

          • Na zajęciach kółka techniczno-informatycznego uczniowie zapoznali się z budową, zasadą działania oraz obsługą drukarki 3D. Uczestnicy zajęć poznali również program służący do tworzenia wydruków 3D, a także przyswoili zasady BHP obowiązujące podczas pracy z urządzeniem.

            Po opanowaniu podstaw obsługi, uczniowie samodzielnie drukowali wybrany przez siebie przedmiot.

            Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród piątoklasistów, którzy z uwagą słuchali o zastosowaniu wydruku 3D w różnych dziedzinach nauki.

             

            Katarzyna Pawłowska

          • 16.06.2024 r. Dni Powiatu Radziejowskiego

          • Plaża nad Gopłem w Połajewie (moja babcia mówiła zawsze "idziemy na Wyroże..."), 16.06.2024r. Dni Powiatu Radziejowskiego. Wystawa sprzętu (okraszona Pawłem Wyborskim po "szwedzku"...- dziękujemy), rekonstrukcja zdobycia niemieckiego punktu ogniowego- sporo huku, celne serie z MG-34, jeden ranny, broń zdobyta... czyli jak to u nas- nauka przez zabawę.

          • Radziejów, 15.06.2024 r.

          • Powiatowe Zawody Strzeleckie z okazji Dni Powiatu Radziejowskiego. Nasza Grupa dopiero przeciera trudne szlaki strzelectwa, ale kiedyś trzeba zacząć. Gratuluję młodym odwagi w zmierzeniu się z "kabekaesem", poczucia jego kopnięcia 😁 . W oczekiwaniu na strzał zmagania z kałachem - złożenie i rozłożenie broni na czas.

          • Wycieczka do Łodzi

          • 11 czerwca 2024 r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Łodzi. Pogoda dopisała a zaplanowane atrakcje przyniosły dużo radości i zaciekawienia. Orientarium łódzkiego Zoo, prezentujące w nowoczesny sposób faunę i florę było pożyteczną lekcją biologii dla dzieci a w Experymentarium, można było samemu przeprowadzić ciekawe doświadczenia ze świata fizyki i…. magii. Na koniec, przy okazji posiłku w Manufakturze, przewodniczka opowiedziała o historii tego centrum kultury i rozrywki.

          • Zawody sportowe EDPR WindCup

          • Publiczna Szkoła Podstawowa w Piotrkowie Kujawskim brała udział w futbolowym turnieju EDPR WindCup, który odbył się 11 czerwca 2024 roku w Radziejowie. W starszej kategorii nasz zespół reprezentowali: Nazar Kosachevych 7a, Adam Krysiak 7a, Maksymilian Krawczyński 7a, Filip Ugorski 7a, Filip Linkowski 7a, Oliwier Orzechowski 7b, Alan Gańczewski 7b, Oskar Węndziński 7b, Kacper Kaźmierczak 7d, Tomasz Obrzezgiewicz 7d.

            W młodszej natomiast zagrali: Rafał Wika 3a, Alan Białkowski 3a, Jakub Betliński 3c, Cezary Betliński 3c, Oskar Bąk 4a, Dominik Płoszaj 4a, Oleksandr Kosachewych 5a, Jan Hanczewski 5c, Kamil Szeląg 5c, Martyna Staszyńska 6b. 

                     Celem turnieju było:

            - promocja i popularyzacja piłki nożnej oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, 

            - wspieranie młodych talentów piłkarskich, 

            - promocja młodych sportowców i ich osiągnięć, 

            - promocja energii odnawialnej i działalność firmy EDP Renewables.

                  Do rywalizacji w starszej kategorii oprócz naszej drużyny przystąpiły szkoły z Radziejowa, Kościelnej Wsi oraz Paniewa. Po rozegraniu wszystkich pojedynków zajęliśmy 2 miejsce ustępując szkole z Kościelnej Wsi. Natomiast młodszy zespół pokonał rywali z Radziejowa i Kościelnej Wsi zajmując pierwsze miejsce nie tracąc gola. 

                  Oprócz rozgrywek sportowych organizatorzy zapewnili szereg atrakcji takich jak dmuchana zjeżdżalnia, zabawy z animatorkami, pomieszczenie z piłkami oraz występ trzykrotnego mistrza swiata we freestyle football. Dla regeneracji po wysiłku przygotowane były owoce, soki, słodycze, lody i obiad. 

                  Na koniec turnieju nagrodzono wszystkie drużyny pamiątkowymi koszulkami, medalami i statuetkami za zajęcie poszczególnych miejsc. Nasi zawodnicy w młodszej kategorii zdobyli również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Rafał Wika, królem strzelców Oskar Bąk, natomiast Dominik Płoszaj został wybrany najlepszym zawodnikiem. 

                   Dzięki wspaniałej postawie szkoła otrzymała 7 piłek oraz 2 zestawy kamizelek piłkarskich. Dziękujemy i gratulujemy!

            Opiekunowie: Tomasz Jaroński, Seweryn Hełminiak 

          • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

          • 3 czerwca 2024r. uczniowie klas 3 i 4 wyruszyli na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia celem wyprawy było zdobycie jednego ze szczytów Korony Gór Polski- Łysicy. Po półgodzinnej wędrówce przez Puszczę Jodłową wszystkim udało się dotrzeć do celu.  Następnie uczniowie przeszli do klasztoru oblatów na Świętym Krzyżu. Znajdują się w nim relikwie Krzyża Świętego, od których opactwo i wzgórze wzięły swoją nazwę. Późnym popołudniem uczestnicy wycieczki dotarli do hotelu.

              Drugiego dnia dzieci mogły przejść szlakiem prowadzącym przez trzy jaskinie, czemu towarzyszyły ogromne emocje. W czasie spaceru z przewodnikiem po Kielcach dzieci poznały historię tego pięknego miasta oraz liczne legendy związane z Górami Świętokrzyskimi. Ostatnim punktem programu tego dnia była wizyta w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Placówka ta opowiada historię dążenia Polaków do niepodległości od końca XVIII w. aż do czasów PRL. Uczniowie z wielką uwagą słuchali o bohaterstwie swoich przodków. Mogli nawet dotknąć zgromadzonych tam eksponatów.

              Ostatniego dnia wycieczki dzieci wyruszyły do ruin zamku w Chęcinach. Największym zainteresowaniem cieszyły się narzędzia tortur zgromadzone w jednym z pomieszczeń. Z wieży zamkowej dzieci mogły podziwiać piękną panoramę Gór Świętokrzyskich. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zwiedzili pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku oraz mogli podziwiać jeden z najstarszych dębów w Polsce- dąb Bartek. To stare , rozłożyste drzewo zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. 

              Wieczorem 5 czerwca uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły, gdzie czekali już na nich stęsknieni rodzice.

          • Edukacja z wojskiem

          • W dniu 28 maja 2024r. klasa 7d wraz z nauczycielem brała udział w pilotażowym programie dla uczniów "Edukacja z wojskiem". W trakcie spotkania znalazły się treści związane z podniesieniem świadomości młodzieży w obszarze wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej. Duże zainteresowanie wśród młodzieży wywołały przymierzane kamizelki, maski itd.oraz zawartość plecaka medycznego.

            Szkoła otwarta jest na dalszą współpracę w celu poprawienia świadomości z zakresu naszego wspólnego bezpieczeństwa.

            Szkoła otrzymała certyfikat Ministerstwa Obrony Narodowej.

  • Galeria zdjęć

      brak danych