• Wysyłamy życzenia świąteczne

          • Kolejny rok w naszej szkole młodzież podjęła wyzwanie napisania i wysłania kart świątecznych do znanych  osób. W tym roku uczniowie klas 6c i 7a napisali w języku angielskim krótkie listy i życzenia świąteczne do Papieża Franciszka oraz Króla Karola III. Listy z poprzednich lat doczekały się odpowiedzi i mamy nadzieję, że w tym roku też tak będzie.

            Trochę  historii

            Posyłane w świat wiadomości były znane długo przed pojawieniem się Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia na piśmie wysyłano już w starożytnych Chinach i Egipcie. Pierwsze, kolorowe kartki świąteczne pojawiły się natomiast w Europie w XV wieku. Około XVII stulecia na niemieckich prowincjach rozkwitła tradycja ręcznie robionych kartek świątecznych, którymi obdarowywano bliskich i znajomych.

            Komercyjne kartki z życzeniami pojawiły się w 1843 roku. Trend ten błyskawicznie rozprzestrzenił się nie tylko w krajach europejskich, ale także trafił poza granice Starego Kontynentu.

          • DZIEŃ PATRONA

          • 12 i 13 grudnia odbyły się uroczyste akademie z okazji Dnia Patrona Szkoły. Uczniowie klasy VIII b przygotowali recytację wierszy Jana Kasprowicza, uzupełnioną najważniejszymi informacjami z życia poety i prezentacją multimedialną. W drugiej części akademii zaprezentowali się uczniowie z klasy III a, którzy przygotowali inscenizację pod tytułem  Malowane miseczki, na podstawie tekstu pani Reginy Zalewskiej-Wojciechowskiej. Mali artyści opowiedzieli o włocławskim fajansie, który rozsławił Kujawy. Całość uświetniła oprawa muzyczna przygotowana przez p. Krzysztofa Nejmana i dekoracja wykonana przez p. Anitę Włodarską i p. Agnieszkę Kubiak.

            Wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria  Przyszłości"

          • Nowości w bibliotece

          • Zapraszamy do  odwiedzenia biblioteki szkolnej. Czekają na Was  nowe pozycje książkowe, serie wydawnicze już Wam znane i te do odkrycia.

          • Dzień Patrona w szkolnej bibliotece

          • Z okazji 162 rocznicy urodzin Jana Kasprowicza, w bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę poświęconą poecie, jego życiu i twórczości. W holu pierwszego piętra widnieje gazetka poświęcona poezji Kasprowicza. Zamieszczono na niej cytaty z wierszy poety. W ten sposób włączyliśmy się w obchody Dnia Patrona w naszej szkole.

          • Konkurs recytatorski „Brzechwa dzieciom”

          • 6 grudnia bieżącego roku w naszej szkole miał miejsce Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Brzechwa dzieciom”. Główne cele konkursu to: popularyzacja twórczości Jana Brzechwy, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

            W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Rywalizowano w kilku grupach wiekowych: klasy 0, klasy I, klasy II, klasy III. Członkowie jury w składzie: Małgorzata Graczyk, Urszula Wyborska oraz  Sylwia Fijałkowska przyznały następujące miejsca:

            Kategoria klasa ,,0

            I   miejsce Jakub Pomianowski kl. 0b
            II  miejsce Lena Karpińska kl. 0a
            III miejsce Wiktor Kocent kl. 0b

            Kategoria klasa I

            I   miejsce Kornel Palusiak kl. Ia
            II  miejsce Gabriela Zachwieja kl. Ib
            III miejsce Blanka Patyk kl. Ic

            Kategoria klasa II

            I   miejsce Agata Marek kl. IIb
            II  miejsce Laura Michalak kl. IIa
            III miejsce Gabriela Nowakowska kl. IIc

            Kategoria klasa III

            I miejsce Anastazja Berwald kl. IIIc
            II miejsce Nadia Pilichowska kl. IIIb
            III miejsce Gabriela Szymańska kl. IIIa

            Wszystkie dyplomy i nagrody będą rozdawane na apelu przed Świętami Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i piękne recytowanie wierszy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


                            Organizatorzy: mgr  Małgorzata Graczyk
                                                     mgr   Urszula Wyborska
                                                     mgr    Sylwia Fijałkowska

          • Wizyta w Mirmiłowie

          • Uczniowie klas 4b i 4c na lekcjach języka polskiego przenieśli się do Mirmiłowa, gdzie mieszkają bohaterowie komiksu „Szkoła latania” Janusza Christy – Kajko i Kokosz oraz kasztelan Mirmił z żoną Lubawą. Przygotowane przez nich makiety grodu dowodzą, że są bardzo kreatywni i doskonale znają miejsce akcji utworu.

            Nie zapomnieli nawet o wale obronnym, moście zwodzonym i fosie. Zbójcerzom pod wodzą Hegemona na pewno nie uda się zdobyć Mirmiłowa! Zmęczeni zwiedzaniem, mogli coś przekąsić i wypić w KLUBOGOSPODZIE.

            Był to świetny sposób na podsumowanie pracy z lekturą. Wizyta (choć tylko w wyobraźni) była bardzo udana!

          • MIKOŁAJKI

          • Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbyły się Wesołe Mikołajki. Uczniowie, którzy tego dnia przyszli ubrani na czerwono lub w czapce Św. Mikołaja nie byli odpytywani i uniknęli pisania niezapowiedzianych kartkówek!

            Samorząd Uczniowski przygotował małą słodką niespodziankę dla całej społeczności szkolnej.

          • Mikołajki z Radą Rodziców

          • 6 grudnia odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj z koszem słodkości. Wygląda na to, że nasi Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy szkoły byli grzeczni w tym roku. Śmiechu i radości było co niemiara, poczuliśmy już świąteczną atmosferę. Czekamy na święta!

          • ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

          • 30 listopada 2022 r. w szkolnej świetlicy, podczas przerw międzylekcyjnych, odbywały się wróżby andrzejkowe.
            Ku naszej radości z każdą wolną chwilą przybywało coraz więcej uczniów, którzy chcieli przyłączyć się do zabawy. Wiadomości z ciekawostkami cieszyły się popularnością, ale oczywiście najatrakcyjniejsze były same wróżby. Uczniowie podeszli do nich z humorem i uśmiechem na twarzy. Nie zabrakło jak zawsze słodkiego poczęstunku.

             

            Dziękujemy uczniom z klasy 8d

            za pomoc w przygotowaniu!

            Nauczyciele świetlicy

          • 44 Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego

          • Paweł znowu był najlepszy...  

            25 listopada br. w Radziejowskim Domu Kultury odbył się cieszący się od lat popularnością 44 Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Kujawskiej im.Franciszka Becińskiego. Tegoroczny konkurs zgromadził 30 uczestników, którzy recytowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI, klasy VII- VIII oraz szkoły średnie.  

            Miło nam donieść, że uczeń klasy VIa  Paweł Derucki zajął I miejsce w młodszej kategorii wiekowej. Kolejny raz profesjonalne jury doceniło kulturę słowa, sposób interpretacji i dar recytatorski naszego ucznia. Paweł pracuje pod kierunkiem swojej polonistki p. Edyty Woźniak. 

            Gratulacje dla Pawła i jego Rodziców :)

          • Lekcja historii w SP w Byczu

          • Pogadanka o powstaniu warszawskim, połączona z pokazem mundurów, broni i sprzętu została prze prowadzona przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Armii Krajowej KOLUMBOWIE w Szkole Podstawowej w Byczu, w rocznicę wybuchu innego polskiego zrywu narodowowyzwoleńczego - powstania listopadowego z roku 1830. Uczniowie Społecznej Branżowej Szkoły I stopnia wsparci ochotnikami z Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Kasprowicza z Piotrkowa Kujawskiego przybyli z lekcją militarno-historyczną, aby podzielić się z kolegami swoją wiedzą, pochwalić się swoim sprzętem, mundurami i bronią. Młodzież i dzieci z uwagą słuchały pogadanki o Grupie i przebiegu działań w Warszawie roku 1944. Przymierzanie oraz sprawdzenie, jak działał sprzęt i broń, cieszyło się największym powodzeniem.
            Dziękujemy za zaproszenie.

            Bycz, 29 IX 2022 

    • Galeria zdjęć

        brak danych