• „Skłudzewo rysuje. Skłudzewo maluje. Skłudzewo to my, to my, to my!!!”

•

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem plastyki panią Anitą Włodarską od kilku lat uczestniczą w warsztatach plastycznych w Fundacji Piękniejszego Świata. Siedziba znajduje się w XIX - wiecznym zespole dworkowo-parkowym w Skłudzewie. Właśnie tutaj udostępniona jest przestrzeń przyrody nieosiągalna na co dzień. Tereny parkowe znajdujące się wokół pałacu, ogrody, stawy, amfiteatr zostają oddane do dyspozycji uczestników warsztatów. Nikt nie zabrania dzieciom biegania po trawie czy zrywania kwiatów. Otrzymują one nowe źródło inspiracji, połączenie sztuki z naturą. Podawane w atrakcyjnej, niespotykanej formie wartości, którymi kieruje się Fundacja Piękniejszego Świata mają przyczynić się do zwrócenia uwagi na konieczność rozwoju emocjonalnego człowieka poprzez działania artystyczne. Programy warsztatów obejmą działania inspirująco-integrujące w plenerze, galeriach i pracowniach zabytkowego XIX – wiecznego zespołu pałacowo-parkowego oraz w późnośredniowiecznym Starym Dworze. Spotkania prowadzone są przez artystów plastyków pedagogów Fundacji. Swoistością wszystkich warsztatów jest łączenie fikcji z realnością, zabawy z edukacją, sztuki z informacją. Młodzi artyści mogą uczestniczyć w atrakcyjnych technikach, np. malarstwo na tkaninie, na szkle, grafika, rzeźba, ebru.

Co roku  nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pod hasłem Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce- organizowanym przez Fundację Piękniejszego Świata w Skłudzewie. W tym roku szkolnym 2021/2022 wyróżnienie otrzymała uczennica klasy Vc Julia Kotrych w kategorii wiekowej 8- 10 lat.

• Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie

• Blanka Chyl laureatką drugiej międzynarodowej edycji konkursu
            „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” (rok szkolny 2021/22)

Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprosiło uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w międzynarodowym jednoetapowym konkursie plastycznym.

Konkurs polegał na wykonaniu komiksu w języku polskim przedstawiającym epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Praca miała stanowić zamkniętą całość o objętości 8–10 stron/plansz formatu A4, przedstawionych w pionie.

W konkursie tym naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V c –
            Blanka Chyl, która wykonała komiks pt.„Historia Janiny Lewandowskiej – Katyń”
            i zdobyła tytuł laureata konkursu w kategorii wiekowej
            11-13 lat.