• Śladami pamięci

          • Przed listopadowym Dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami warto sięgnąć pamięcią do miejsc szczególnych dla naszej lokalnej społeczności. Miejsca Pamięci Narodowej są w naszym otoczeniu, przyzwyczailiśmy się do nich, mijamy je podczas pobytu na cmentarzu czy w miejscowym parku. Pochylmy się nad historiami z nimi związanymi. Za każdą z nich stoi człowiek. Czasami anonimowy ,,nomen nescio", jak w wypadku dwóch polskich żołnierzy spoczywających  na miejscowym cmentarzu,  innym razem znany z imienia i nazwiska. Wspomniani ludzie to nasi lokalni bohaterowie, którzy poświęcili swe Życie za wolność ojczyzny. W tych dniach listopadowych, pełnych refleksji,  poświęćmy i im krótkie wspomnienie, chwilę zadumy. W szkole staramy się to robić poprzez wyjścia na miejscowy cmentarz, zajęcia związane z historią regionu i  ludziach z nim związanych. Utrwalajmy w pamięci miejsca, które trzeba znać, o których trzeba pamiętać.

          • Dzień Kundelka

          •            W dniach 25 i 26 października w bibliotece obchodziliśmy Dzień Kundelka. Uczniowie mogli przypomnieć sobie legendę o psie  Dżoku, który jest synonimem psiej wierności  i z tej racji jego pomnik, jako trzeci na świecie pomnik psa,  stanął w Krakowie. Jego historia wzruszała i wzrusza do dzisiaj. Przypominaliśmy, jak zachować się podczas spotkania z psem, który nie jest do nas przyjaźnie nastawiony.  Na gazetce dostępne były informacje na temat święta, historii Dżoka, zasad opiekowania się czworonogiem. Gazetce towarzyszyła wystawa „Pies w literaturze dla dzieci". Święto to ma na celu nie tylko promowanie książki i czytania, ale także uwrażliwianie na los zwierząt, często trudny, uczenie empatii i odpowiedzialności.

          • Klasa Ia w gronie czytelników

          •             W dniu 26 października 2022 roku uczniowie klasy Ia  z wychowawczynią, panią Grażyną Karaszewską,  zjawili się w bibliotece szkolnej.  Zostali zapoznani z „Regulaminem wypożyczalni i czytelni", wykazali się znajomością treści i postaci  z  bajek. Aktywnie brali udział w rozwiązywaniu zagadek, odgadywaniu symboliki wylosowanych z „tajemniczego worka”  przedmiotów.  Dzieci zadeklarowały, że sumiennie będą wypełniać obowiązki  wynikające z korzystania z księgozbioru biblioteki, dołączyły więc do grona czytelników.

                        Uczniowie otrzymali  wyprawkę czytelniczą  „Pierwsze abecadło" - antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych  oraz broszurkę dla rodziców  „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" -  to rodzaj poradnika dla rodziców i opiekunów, podpowiadającego  w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania. Wspomniany upominek to dar Instytutu Książki, który prowadzi kolejną edycję kampanii „Mała książka - wielki człowiek". Celem jest zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i  z udziałem najbliższych - rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli.

            Wspierajmy dzieci w przygodzie, którą jest czytanie, bo „czytać, to bardziej żyć".

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 13 października 2022 roku społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza spotkała się na sali gimnastycznej, aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Po wprowadzeniu sztandaru naszej szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego odbyła się akademia przygotowana przez Panów Piotra Deruckiego i Krzysztofa Kowalskiego. Salę pięknie udekorowały Panie Anita Włodarska i Agnieszka Kubiak. Wiersze i życzenia deklamowali uczniowie klas piątych, a piosenki dla nauczycieli i pracowników szkoły śpiewał chór prowadzony przez Pana Piotra Deruckiego. Uroczystość minęła w radosnej atmosferze.

            Wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria  Przyszłości"

          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          • W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku tematem przewodnim jest "Czytanie dla pokoju". 

                            W naszej szkolnej bibliotece uczniom czytali zaproszeni goście. Panie Irena Sobczak i Joanna Kołodziejska, ksiądz  Sławomir Polaszek, pan Krystian Betliński oraz pracownicy biblioteki.  Nasze czytanie miało na celu popularyzację literatury pokazującej grozę i tragizm wojny, jej skutki w wymiarze materialnym, społecznym, losy  jednostki. Wykorzystanie literatury o takiej tematyce miało także na celu kształtowanie empatii dla ofiar działań wojennych, kształtowanie postaw tolerancji, lepsze rozumienie procesów społecznych. Te trudne treści staraliśmy się przekazać uczniom poprzez formę i język dostosowane do ich wieku i wrażliwości.

          • Igrzyska Młodzieży Szkolnej

          •            21 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cwierćfinale województwa w piłkę nożną chłopców. Zawodnicy urodzeni w  2008 i 2009 roku na zawody pod patronatem KP SZS wybrali się do Bydgoszczy.

                      W turnieju wystąpiły cztery drużyny: SP 1 Solec Kujawski, SP Paterek, Szkoła Katolicka Bydgoszcz i oczywiście nasz zespół.  Zawody zostały rozegrane systemem pucharowym. Los skojarzył nasz team z drużyną z Paterka. Przeciwnicy okazali się lepsi i awansowali do decydującego meczu turnieju. W drugiej parze z tryumfu cieszyć się mogli chłopcy z Bydgoszczy. W meczu o trzecie miejsce pokonaliśmy Solec Kujawski. W ostatnim spotkaniu zwyciężył Paterek i awansował do kolejnego turnieju czyli półfinału województwa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kłos Sergiusz 8a, Kottus Jakub 8a, Gawroński Mikołaj 8a, Świerczyński Alan 8a, Domański Juliusz 8a, Bąk Alan 8a, Morawski Aleksander 8b, Gańczak Szymon 8c, Włodarski Oskar 8e, Dziubich Kacper 7b. Opiekun drużyny: Tomasz Jaroński 

                       Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w McDonald 's i uzupełnienia witamin(-:. Dziękujemy za wysiłek i godne reprezentowanie szkoły. 

          • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej

          •      12 października 2022 roku chłopcy z rocznika 2008 i 2009 wzięli udział w powiatowych zawodach  sportowych w piłkę nożną. Do turnieju na radziejowskim Orliku oprócz naszej drużyny i gospodarzy przystąpił zespół  z Topólki. Zawody rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym",  2x10 minut. 

                       Po niezwykle emocjonujących pojedynkach i dwóch zwycięstwach 1 miejsce przypadło naszej szkole. Na drugim stopniu podium zameldowali się zawodnicy z Topólki, na trzecim drużyna z Radziejowa. Nasza szkoła dzięki wygranej otrzymała prawo gry w zawodach rejonowych. 

                        Publiczną Szkołę Podstawową w Piotrkowie Kujawskim reprezentowali uczniowie: Kłos Sergiusz 8a, Kottus Jakub 8a, Gawroński Mikołaj 8a, Świerczyński Alan 8a, Domański Juliusz 8a, Bąk Alan 8a, Morawski Aleksander 8b, Gańczak Szymon 8c, Włodarski Oskar 8e. Opiekun drużyny: Tomasz Jaroński 

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wspomnianego  święta wybrano Joannę Papuzińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.

            Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzimy w naszej szkole i bibliotece od kilku lat. Staramy się promować książkę i czytanie mając świadomość korzyści jakie dają uczniom. Chcemy przekazać dzieciom, że książki to jedno z najlepszych źródeł  wiedzy, do tego rozwijają  wyobraźnię,  pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać emocje. Głośne czytanie to także okazja do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem, uczniem.  W tym roku szkolnym czytaliśmy na zajęciach bibliotecznych książki szczególnie bliskie uczniom - "Kto uratował jedno życie", "Dziewczynka z parku", "Charlie i fabryka czekolady”,  "Chłopcy z Placu Broni”.  Każda z nich niesie przekaz  godny uwagi – szacunek, przyjaźń, chęć niesienia pomocy, naukę tolerancji, empatii, zrozumienia .

            Czytajmy naszym dzieciom każdego dnia, wspólnie odniesiemy sukces.

          • Szkolenie - zachowanie człowieka podczas kontaktu z niebezpiecznym psem.

          • W dniu 07 października 2022r w naszej szkole odbyło się szkolenie z samoobrony przed niebezpiecznym psem. Podczas szkolenia podjęto zagadnienia dotyczące zachowanie się człowieka podczas kontaktu z niebezpiecznym psem, podano najczęstsze powody ataku czworonoga, przedstawiono częste błędy popełniane przez dzieci i młodzież podczas kontaktu z psem, pokazano praktyczną obronę podczas ataku. Prowadzący poruszyli też zagadnienie po jakich częściach ciała możemy ocenić, że pies przygotowuje się do ataku, omówili jak wygląda terytorium czworonoga, zasady wychowania psa, oraz błędy popełniane podczas szkolenia czworonoga.

          • Igrzyska Dzieci w piłce nożnej

          •       Publiczna Szkoła Podstawowa była organizatorem powiatowych zawodów sportowych w piłkę nożną chłopców (rocznik 2010 i młodsi). W turnieju, który został rozegrany 6 października 2022 roku na piotrkowskim Orliku, udział wzięly szkoły z Radziejowa, Osięcin i Piotrkowa.

                    Mecze były rozgrywane systemem ,,każdy z każdym", 2x15 minut. Zawodnicy przestrzegając zasad fair play, walczyli o każdy centymetr boiska, żeby osiągnąć jak najlepszy rezultat. Nasz zespół zanotował zwycięstwo z zespołem z Osięcin, natomiast musiał uznać wyższość radziejowskiej drużyny, która z kompletem zwycięstw mogła się cieszyć z zajęcia pierwszego miejsca. Oprócz pamiątkowych dyplomów, zwycięski zespół będzie reprezentował  powiat radziejowski w zawodach na szczeblu rejonowym. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Filip Linkowski 6a, Filip Ugorski 6a, Adam Krysiak 6a, Nazar Kosachevych 6a, Oliwier Orzechowski 6b, Oskar Węndziński 6b, Alan Gańczewski 6b, Miłosz Szymański 6c, Kacper Kaźmierczak 6d, Jakub Dziubich 6d.  Opiekun drużyny: Tomasz Jaroński. 

            Organizator: Tomasz Jaroński

            Sędzia: Łukasz Deręgowski

          • Wspólne działania w kierunku zdrowia i bezpieczeństwa

          •          1 października (sobota) w szkole odbyła się pierwsza edycja imprezy pod hasłem Zdrowo i bezpiecznie jest w moim mieście. Wystartowaliśmy już o godz. 9.00. Pokazom pierwszej pomocy towarzyszyły liczne emocje. Oprócz profesjonalnej wiedzy uczestnicy otrzymali solidną porcję nauki życia. Każdemu towarzyszyła myśl, że taka lekcja jest ponadczasowa, bo ratowanie drugiego człowieka to obowiązek. Nawet najmłodsze dzieci spróbowały swoich sił przy uciskaniu klatki piersiowej. Nauki i zabawy było co niemiara! Poza tym można było wziąć udział w konkursie plastycznym na plakat promujący zdrowy styl życia pod hasłem Jak powinniśmy się odżywiać? (tu pomysłowość wręcz przerosła oczekiwania). Nawet literackie zmagania w temacie Woda to życie, cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wiersze były wręcz zjawiskowe (wkrótce, za zgodą Autorów, opublikujemy e-book, zawierający plakaty i wiersze konkursowe). Słodki poczęstunek jeszcze bardziej motywował do pracy. Frajdy dostarczyły także okulary VirtualClassVR,  z którymi można było przenieść się w świat rekinów i razem z nim przemierzać głębie oceanu. Takie spotkania „oko w oko” budziły okrzyki radości… Wszystkim atrakcjom towarzyszyli szkolni wolontariusze, którzy, podzieleni na różne sekcje, wykonali swoje zadanie na „szóstkę”. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz wozu i sprzętu strażackiego przygotowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnejw Radziejowie. I tutaj kolejna niespodzianka! Każdy mógł zobaczyć wóz strażacki od środka, przymierzyć profesjonalny strój i przez ten czas poczuć się prawdziwym STRAŻAKIEM! Dzięki tej współpracy teoria stała się praktyką i to kolejna lekcja, którą wykorzystamy w życiu.

            Po godz. 12.00 rozstrzygnęliśmy konkursy, rozdaliśmy nagrody i podarunki dla aktywnych uczestników. Szkolę opuściliśmy podekscytowani, w dobrych humorach i z myślą o kontynuacji w przyszłym roku szkolnym. Zdecydowanie brakowało tego typu wydarzeń w naszej szkole, więc budzimy się i działamy. Pierwsza cenna lekcja połączona z zabawą za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i GRATULUJEMY kreatywności i odwagi.

            Organizatorzy: Krystian Betliński, Zbigniew Wojciechowski

          • Sprzątanie Świata - wrzesień 2022

          • Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2022”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Akcja „Sprzątanie świata ” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Ponownie nasi uczniowie spisali się na medal! Młodzieży i dzieciom naszej szkoły nie są obojętne sprawy środowiska, dlatego chętnie uczestniczą w działaniach promujących czystość i ochronę środowiska.
            Serdecznie dziękujmy wszystkim za zaangażowanie w akcję!

          • Wycieczka do Torunia

          • W dniu 28 września 2022r.  uczniowie klasy 4b i 5c brali udział w wycieczce do Torunia.   Wraz z nauczycielami i przewodnikiem zwiedziliśmy STARÓWKĘ MIASTA, RUINY ZAMKU KRZYŻACKIEGO, KRZYWĄ WIEŻĘ - wykonaliśmy  „test prawości” (utrzymanie równowagi opierając się o ścianę wieży…). Byliśmy także w CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY – to instytucja, której zadaniem jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej, przede wszystkim poprzez interaktywną prezentację wybranych zagadnień. Na zakończenie wycieczki gościliśmy w TORUŃSKIEJ PIEKARNI MISTRZA BOGUMIŁA, gdzie własnoręcznie przygotowaliśmy korzenne ciastka  - TORUŃSKIE PIERNIKI.

            Uczniowie kl. 4b i 5c

          • VI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Moje Piękne Bezpieczne Miejsce – 2022

          • 15 września 2022 roku  w siedzibie Fundacji – XIX-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Skłudzewie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy VI Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce – 2022 – pod Honorowym Patronatem Pana Marka Gralika Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.


            W konkursie tym z naszej szkoły udział wzięło 18 prac z klas V-VII oraz 1 praca z klasy II. Uczniowie przygotowali swoje prace konkursowe pod kierunkiem p. Anity Włodarskiej.

            Jury Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie przyznało uczestnikom w czterech kategoriach wiekowych nagrody i wyróżnienia indywidualne oraz nagrodziło placówki nagrodami zespołowymi.

            I miejsce w kategorii 14 do 16 lat zdobyła Marta Dylewska, a wyróżnienie otrzymała Kinga Kotas.

            Ponadto praca Maksymiliana Krawczyńskiego zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej.

            Biorąc pod uwagę zaangażowanie nauczycieli i zainteresowanie uczniów uczestnictwem w przeglądzie oraz ilość i poziom nadesłanych prac z poszczególnych placówek – przyznało nagrody zespołowe pn. Impulsy Twórcze 2022 w postaci warsztatów plastycznych.


            Nasza placówka otrzymała również nagrodę zespołową.

            20 września 2022 roku 24 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w plenerze plastycznym z warsztatami w wybranej technice jaką była mozaika ze szkła.
            Młodzi artyści przekonali się, że szkło wbrew pozorom to bardzo plastyczny materiał. Podstawowym narzędziem pracy przy tworzeniu mozaiki są ręce artysty. Bardzo istotną rolę odgrywa wyobraźnia, ale nie tylko gdyż tworząc mozaikę artysta musi mieć dużo cierpliwości, wytrwałości i skupienia. Technika ta jest doskonałą rozwijającą zabawą, a przede wszystkim artystycznym wyzwaniem.

          • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

          •        Dnia 21 września nasi najmłodsi wychowankowie, a mianowicie, dzieci z oddziałów zerowych, obchodziły swoje święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na zaproszenie zaprzyjaźnionego od lat przedszkola, dzieci miały przyjemność brać udział w barwnym i radosnym korowodzie ulicami naszego miasteczka. Do wymarszu, dzieci wraz ze swoimi Wychowawczyniami i Rodzicami przygotowały się doskonale. Naszych cudownych wychowanków było już widać i słychać z daleka. Dzieci, transparentem i wszelkimi ozdobami nie dały o sobie zapomnieć w dzień swojego święta. Barwny korowód zakończył się życzeniami od Pana Burmistrza Sławomira Boguckiego oraz słodkim umopinkiem. Dalej mogła być już tylko wspólna zabawa na świeżym powietrzu w rytmie tanecznej muzyki. To był miły dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.


            Paulina Bieganowska

            Patrycja Mielcarek

            Sylwia Fijałkowska

          • ZMIANA OBUWIA W SZKOLE

          • ​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Drodzy Rodzice i Uczniowie. 

            Informujemy, że wszystkich uczniów naszej szkoły od 01 października 2022r. obowiązuje zmiana obuwia.

            Najlepiej, żeby obuwie przeznaczone do chodzenia w szkole miało jasną, nie pozostawiającą śladów podeszwę (wf -hala sportowa).

            T.Szadkowski

          • Samorząd Uczniowski 2022/2023

          • 21 września 2022 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Piotrkowie Kujawskim dokonali wyboru swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Karta do głosowania liczyła 48 kandydatów (po 3 osoby z każdej klasy w poziomach IV – VIII). Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie:

            • przewodnicząca – Maria Łukasiewicz
            • z-ca przewod. – Marta Jakubowska
            • członek – Oliwia Racinowska
            • członek – Julia Żabicka

            Po podsumowaniu oddanych głosów i sporządzeniu protokołu, Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki. Do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023 weszły następujące osoby (kolejność zgodna z ilością zdobytych głosów):

            1. PIETRZAK WERONIKA kl. 8B

            2. FORDON BRYAN kl. 4 C

            3. KAWCZYŃSKA ALEKSANDRA kl. 8 B

            4. GAŃCZAK SZYMON kl. 8 D

            5. ARENT AMELIA kl. 8 D

            6. BETLIŃSKA ZOFIA kl. 4 A

            7. MICHALAK MICHAŁ kl. 4 C

            8. CIESIELSKA ANDŻELIKA kl. 8 D

            9. SZELĄG KAMIL kl. 4 C

            10. DOMAŃSKI JULIUSZ kl. 8 A

            11. SOBCZAK MICHAŁ kl. 8 E

            12. PIETRZAK HANNA kl. 8 A

            13. WOJCIECHOWSKA OLIWIA kl. 4 B

            14. CIESIELSKA ZOFIA kl. 7 B

            15. ŚMIEJKOWSKI IGOR kl. 8B

            16. WOJTYSIAK MARTYNA kl. 8 E

            Nowemu Samorządowi Uczniowskiemu życzymy owocnej współpracy z Dyrekcją szkoły, nauczycielami i rodzicami, realizacji pomysłów i przedsięwzięć oraz podejmowania konstruktywnych działań będących „głosem” całej społeczności szkolnej.

            Wybory przygotowały i przeprowadziły panie: W. Seremet i M. Woźniak.

          • Narodowe Czytanie 2022

          • 16.09.2022 roku od godz. 10.00 w sali Ośrodka Kultury w Piotrkowie Kujawskim po raz kolejny spotkali się miłośnicy literatury, by czytać „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w ramach corocznej akcji Narodowego Czytania. Organizowana jest ona przez Prezydenta RP i na stałe wpisała się w życie kulturalne naszego kraju. W 2012 roku Prezydent Bronisław Komorowski objął Honorowy Patronat nad wydarzeniem, które miało przypomnieć wszystkim Polakom ,,Pana Tadeusza” - również dzieło naszego wieszcza. Od tamtej pory (czyli już od jedenastu lat!) we wrześniu przeżywamy święto polskiej literatury i czytelnictwa.

            Tegoroczne gminne Narodowe Czytanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim. Wszystkich zebranych przywitał dyrektor tej instytucji - Pan Przemysław Wawrzyniak. Pierwszy utwór - balladę „Powrót taty” - w sposób mistrzowski zinterpretowała Pani Wanda Wiatrowska – emerytowany nauczyciel i dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim. Potem „Pierwiosnka” pięknie przeczytała Pani Monika Kardacz - pracownik Biblioteki Publicznej. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć występu uczniów naszej szkoły. Pod kierunkiem Pani Anety Bartczak przygotowali oni swoją interpretację utworów Mickiewicza. Kinga Kotas z 8b odczytała wprowadzenie o wieszczu Adamie i jego balladach, a Aleksandra Kawczyńska, Katarzyna Rybarczyk i Igor Śmiejkowski - także z 8b - zaprezentowali „Świteziankę”. Natomiast Oliwia Kubiak, Oskar Włodarski i Tobiasz Królak z 8e przedstawili balladę „Pani Twardowska”. Młodzi recytatorzy świetnie poradzili sobie z trudnym wyzwaniem. Widzowie (uczniowie i nauczyciele naszej szkoły) z zainteresowaniem wysłuchali tych niezwykłych utworów. Warto wiedzieć, że w roku 2022 obchodzimy dwusetną rocznicę ich wydania. Najmłodszej publiczności szczególnie podobały się stroje występujących i prezentacja z ilustracjami do czytanych ballad. Przygotowała ją Pani Aneta Bartczak.

            Okazało się, że teksty Mickiewicza są nadal interesujące dla młodych ludzi, budzą ich żywe reakcje: bawią, wzruszają i przyprawiają o dreszcze (jak najlepszy thriller!).

          • Rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Piotrkowie Kujawskim

          •  1 września bieżącego roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Piotrkowie Kujawskim rozpoczęli nowy rok szkolny 2022/2023. Ten niezwykły dla całej społeczności dzień zaczął się mszą świętą w kościele parafialnym  o godzinie 8:00.

                  Wrześniową uroczystość szkolną poprowadził wicedyrektor Tomasz Szadkowski. Pan Dyrektor powitał zaproszonych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Sławomira Boguckiego, Księdza  Kanonika Krzysztofa Gąsiorowskiego, przedstawicieli Rady Gminy, rodziców, nauczycieli i oczywiście uczniów.

                Następnie zabrał głos Pan Burmistrz Sławomir Bogucki, który poinformował o zmianie na stanowisku  Dyrektora Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawski. W swoim wystąpieniu  podziękował Pani Dyrektor Annie Pilarskiej za długoletnią współpracę oraz powitał nowo wybraną Panią Dyrektor Sylwię Wilińską.

                Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie spotkali się z wychowawcami klas. I znowu zabrzmiał dzwonek w  murach naszej szkoły…

                     

  • Galeria zdjęć

      brak danych